poslední změna 31.8.2015

Honzovské buchty

Ingredience:

Těsto na 64 ks - velký plech:

500 ml mléka (2x bílá sklenička)
2 ks vejce
2 lžička soli
200 g cukru (6 lžic)
200 g oleje (bílá sklenička - část oleje lze nahradit sádlem)
-----
1 000 g polohrubé mouky
1 balíček sušeného droždí
cukr

Postup:

Všechny suroviny dám do domácí pekárny - nahoru nasypu mouku a nakonec droždí.

Základní program ukončit po 1,5 - 2 hodinách.

Hotové těsto rozdělím na 8 dílů a z každého vytvořím 8 plněných kuliček, které skládám do řady na plech. Každou stranu buchtičky lehce potřu olejem. Před pečením nechám ještě asi 1/2 hodiny kynout.

Peču v předehřáté troubě 20 minut na 200°C.


Naše pekárna sice má program "Těsto", bohužel tento program (na rozdíl od programu na pečení chleba) má při kynutí vypnuté ohřívání. Těsto kyne dlouho a pokaždé jinak - podle okolní teploty, která bývá nedostečná. Při použití základního programu (dékla 3:30) na pečení chleba mám vyzkoušeno, že stačí pekárnu vypnout po 1,5 hodině kdykoliv před tím, než začne péct, tj. nejpozději, když pekárna ukazuje 1 hodina a 5 minut do konce programu.Nádivky:

Tvarohová

1 tvaroh (může být vanička) smíchám se 2 lžícemi cukru. Lze dochutit rumem neb citronovou šťávou.

Maková

Sklenici mléka přivedu k varu, přidám mletý mák (asi sklenici), cukr, trošku rumu. Chviličku povařím a zahustím strouhankou (asi 1/2 sklenice) nebo mletým perníkem. Lze dochutit špetkou mleté skořice a badyánu. Výborné je přimíchat lžíci marmelády. Nechám vychladit.

Ořechová

Sklenici mléka přivedu k varu, přidám mleté ořechy ( asi 10 dkg), trošku rumu a cukr (1-2 lžíce). Chviličku povařím. Zahustím mletými piškoty nebo strouhankou. Nechám vychladit.

Povidlová

1/2 velkého kelímku povidel rozmíchám s troškou rumu a špetkou skořice. Je-li potřeba, zředím vodou nebo zahustím strouhaným perníkem.

Hrušková/jablečná

Ovoce (čerstvé nebo kompotované) rozvařím na kaši, přidám cukr, mletou skořici a mletý badyán. Podle potřeby zahustím strouhaným perníkem nebo strouhankou. Nechám vychladit.

Marmeláda

Marmeládu většinou není potřeba upravovat, jen se musí do těsta dobře uzavřít protože během pečení ráda vytéká. Pokud je však hodně řídká, lze zahustit strouhaným perníkem. 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one