poslední změna 25.5.2018

Pudinkové řezy Růžovka

Ingredience:

těsto:
5 ks vajíček
5 lžic ml. cukru
5 lžic hl. mouky
1 lžička PrDoPeč
marmeláda na potření (nejlépe kyselejší, rybízová, Linecká apod.)

krém:
1/2 l mléka
2 ks vanilkový pudink
4 lžíce krystalového cukru
1/2 másla (125g)

poleva:
ovocná šťáva z kompotu nebo sirup
voda
cukr dle chuti
citrónová šťáva dle chuti
3 pudinky (vanilkový nebo ovocný - jahodový apod.)
 

Postup:

Těsto:
Dám na 15 minut šlehat vajíčka s cukrem a zapnu troubu ať se rozehřeje. Do vyšlehaných vajíček lehce vmíchám mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto rozetřu na plech vyožený pečícím papírem a peču na 220°C 10-15 minut.
Po vychladnutí sundám pečící papír a namažu piškot marmeládou.
Krém:
2 vanilkové pudinky rozmíchám v trošce studeného mléka, zbytek mléka s cukrem převedu k varu, za stálého míchání přileju rozmíchaný pudink a chvíli povařim (doba podle návodu na konkrétním pudinku). Do hotového ještě teplého pudinku vmíchám máslo a nechám vystydnout, poté teprve vyšlehám. Krém rozetřu na připravený základ.
Poleva:
Ovocnou šťávu naředím vodou, přidám sirup, cukr a případně citronovou šťávu tak, abych měla 1 litr sladkokyselé tekutiny (raději kyselejší). 3/4 dám vařit a ve zbylé 1/4 rozmíchám 3 pudinkové prášky. Do vařící šťávy vliju za stálého míchání pudinky a povařím (doba podle návodu na konkrétním pudinku). Ještě teplou polevu rozetřu na vanilkový krém a nechám vytuhnout.

Někdy dávám na krém  čerstvé nebo kompotované.kousky ovoce a pak teprve zaleju polevou.
Pro krásné průzračné a jiskrné želé lze místo pudinku použít želatinu - POZOR - některé druhy želatiny nesmí projít varem.


 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one