poslední změna 25.7.2016

Tvarohové FOFR knedlíky s ovocem

Ingredience:

2 porce asi 10-12 knedlíků

1 vanička tvarohu
2 lžíce dětské krupičky
krupička na obalení

Postup:

V misce smíchám tvaroh s krupičkou. Vzniklou "kaši" nandám na silnější vrstvu krupičky, ve které těsto obalím do tvaru válce. Postupně odkrojím silnější kolečko těsta, vmáčknu kousek ovoce, vytvaruju knedlík a podle potřeby ještě obalím v krupici. Vařím v osolené vodě 3-5 minut. Podávám s cukrem a rozpuštěným máslem.  Výborné jsou také s na másle opečenou strouhankou smíchanou s cukrem.


Tvarohu se dotýkám pouze přes vrstvu krupičky, těsto se pak nelepí a mnohem lépe se s ním pracuje. Čím víc krupice se zapracuje dovnitř těsta, tím jsou knedlíky tužší. Krupice na povrchu však na nadýchanosti nic neubírá. Pokud nejsou knedlíky zcela provařené je tvaroh uvnitř ještě vláčný a není to na závadu. 

Pro ještě větší urychlení je možné z tvarohu (klidně i z čistého) vykrajovat lžící noky, lehce obait v krupici a uvařit v osolené vodě asi 3 minuty. Ovoce, které jsem nedala do knedlíků přidám samostatně nebo rozvařím na omáčku. Posypu cukrem, osmaženou strouhankou, perníkem nebo skořicí a poliju rozpuštěným máslem. 

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one